rusztowania monto krauseRusztowania MONTO (półprofesjonalne)

Rusztowania Monto to półprofesjonalna seria konstrukcji aluminiowych jezdnych firmy Krause.

rusztowania monto
Kliknij aby powiększyć

Elementy składowe rusztowań takie jak stężenia ukośne, stężenia poziome czy pomosty posiadają system połączeń skręcanych. Po zaczepieniu elementu o szczebel ramy zabezpieczamy metalową blaszką z drugiej strony. Następnie przez profil elementu przekładamy śrubę i wraz z podkładką zaciskamy nakrętką motylkową.

Przy codziennym użytkowaniu rusztowań należy pilnować lub uczulić na to pracowników by nie zgubić elementów zaciskowych (śruby, blaszki, nakrętki). Brak tych elementów podczas montażu konstrukcji będzie zagrażać bezpieczeństwu użytkowników a także może spowodować niedopuszczenie rusztowania do użytku  przez osobę odpowiedzialną za odbiór techniczny.

Zestawy zabezpieczające do stężeń i pomostów można dokupić, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Alternatywą dla tego systemu jest system połączeń samozatrzaskowych występujący w rusztowaniach STABILO


Rusztowania Monto posiadają antypoślizgowe szczeble o średnicy 28 mm.


rusztowania monto

W przypadku rusztowań Protec oraz Protec-XS podstawa rusztowania składająca się ze stalowych stabilizatorów i stężeń podstawy umożliwia przesuwanie słupka rusztowania w dowolnym kierunku. Stanowi to spore ułatwienie przy pracach wykonywanych nad głową jak również w przypadku konieczności pracy przy ścianie. Wystarczy jedynie poluzować motylkowe nakrętki przy stężeniach podstawy by móc przestawić słupek rusztowania w dogodnej dla siebie pozycji.


Rolki jezdne o średnicy 150 mm wyposażone są w hamulce. Zakres regulacji wynosi 115 mm co pozwoli bez problemu zniwelować niewielkie nierówności lub pochyłości podłoża tak by idealnie wypoziomować rusztowanie. W ofercie znajdują się również rolki jezdne o średnicy 150 mm z powłoką gumową dzięki, którym można użytkować rusztowania Monto np. na salach gimnastycznych lub tam gdzie istnieje ryzyko uszkodzenia podłoża przez przejeżdżanie rusztowaniami wyposażonymi w plastikowe rolki.


W rusztowaniach aluminiowych jezdnych Krause wchodzenie na pomost roboczy odbywa się po wewnętrznej stronie konstrukcji a umożliwiają to podesty z klapami. Podesty wykonane są z aluminiowej ramy pokrytej wielowarstwową płytą, dodatkowo zastosowana została antypoślizgowa żywica fenolowa odporna na warunki atmosferyczne.


Poniżej znajduje się tabela porównawcza poszczególnych modeli

rusztowania monto

W ofercie rusztowania ClimTec, ProTec, ProTec XXL, ProTec XS, RollTec

ZAPYTANIE
close slider

    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Temat

    Numer katalogowy

    Treść wiadomości